Ekip aracında şoför olmak istemiyorum.

Görevde karşılaşılan genel sorunlar
toplumpolisi

Ekip aracında şoför olmak istemiyorum.

Mesaj gönderen toplumpolisi »

Dilimi eşek arısı soksun mesleğe ilk başladığımda şoförlük yapabildiğimi söyledim. O gün bu gündür direksiyon sallıyorum. Polis olmaya mı geldi şoförlük yapmaya mı bilmiyorum, şimdi sorun şu. Bazen kovalamacaya giriyoruz, Şimdi hem adamı yakalamak zorundayız hem kaza yapmamak dikkatli olmak zorundayız. Adamı yakalamazsak puan toplayamıyoruz. Kaza yapsak hem disiplin cezası hem maddi ceza, Bu sorunun çözümü var mı ? Meslek büyüklerim, tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
itilmis_34

Re: Ekip aracında şoför olmak istemiyorum.

Mesaj gönderen itilmis_34 »

dikkatli olmak lazım . kurallara uyalım. Kaçan kaçsın, kimse bizim canımızdan değerli değil.
artikyeter

Mesaj gönderen artikyeter »

kimse seni zorla şoför yapamaz, kullanmıyorum de bitsin.
Memurbey

Mesaj gönderen Memurbey »

Karayolu trafik kanununda kaçan şahsı yakalamak amacıyla kovalayan veya takip eden polise herhangi bir ayrıcalıklı madde yoktur. Meslektaşlarımız geçiş üstünlüğü maddesini eksik veya hatalı yorumlamaktadırlar. Geçiş üstünlüğü kullanılırken bile kanun aynen şöyle söyler; “sesli ve görüntülü uyarı işaretlerini kullanarak ve diğer araçları tehlikeye düşürmeden”

Yani kaçan aracı kovalarken geçiş üstünlüğünü kullandığınızda ve kaza yaptığınızda ktk’ya göre kusurlu olabilirsiniz. Aman dikkat!
memurmahoni

Mesaj gönderen memurmahoni »

gönüllülük esasıdır şoförlük, 2 saat nöbet tutacağıma 6 saat araç kullanırım