Yetersiz Kumanya Sorunu

Görevde karşılaşılan genel sorunlar
adempolis

Yetersiz Kumanya Sorunu

Mesaj gönderen adempolis »

Arkadaşlar geçenlerde ……….. görevine gittim. Görev süresi baya uzundu ve bize kumanya geldi, İçerik olarak aynen paylaşıyorum, Hiçbir markette adını görmediğim adını ilk defa duyduğum marka bir meyve suyu, Çubuk kraker, ekmek arası incecik kaşar ve marul,su. Evet yanlış duymadınız maalesef bunlar bize öğün olarak layık görüldü. Polis okulunda hatırlıyorsam Günlük almamız gereken kalori hesabı beslenirdik. Bu işin bir an önce düzeltilmesi gerek.
Pol123155

Re: Yetersiz Kumanya Sorunu

Mesaj gönderen Pol123155 »

DEVLET MEMURLARI YiYECEK YARDIMI YÖNETMELİĞİ‘ne göre

Değişik fıkra: 30/3/1998-98/10878 K.) 2155 sayılı Bazı Kamu Personeline Tayın Bedeli Verilmesi Hakkında Kanuna göre tayın bedeli verilen personel bu yardımdan faydalanamaz. Ancak Emniyet Genel Müdürlüğü özel harekat birimi personeli ile çevik kuvvet birimlerinde çalışan personel ve bunlarla birlikte görev ve harekata katılan diğer personele yiyecek yardımı yapılır.

Yiyecek yardımı haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayan yerlerde öğle yemeği olarak verilir. Günün 24 saatinde devamlılık gösteren hizmetlerde çalışan memurlara, görevlerinin diğer yemek saatlerinde de devam etmesi şartıyla üç öğüne kadar yemek verilebilir.

(Ek fıkra: 30/3/1998-98/10878 K.) Çevik kuvvet birimlerinde çalışan personel ile bunlarla birlikte tertibata iştirak eden diğer personele 2000 kalorilik kumanya verilir.
itilmis_34

Mesaj gönderen itilmis_34 »

-Walla beslenmek önemli, can boğazdan gelir. ben cebimden harcıyorum iyi kumanya görmedim ama görürsem de yerim.
artikyeter

Mesaj gönderen artikyeter »

genelde kumanyada ne gelirse iyi kötü demeden yiyorum. Göreve geliyoruz büyüklerimiz düşünmemiş bizi hakkımı helal etmiyorum.
memurmahoni

Mesaj gönderen memurmahoni »

kumanya vereceklerine parasını verseler olmuyor mu ?
Pol123155

Mesaj gönderen Pol123155 »

memurmahoni yazdı:
> kumanya vereceklerine parasını verseler olmuyor mu ?

Madde 3 – (Değişik fıkra: 20/11/2017-2017/11180 K.) Yiyecek yardımı sadece yemek verme şeklinde yapılır. Bu yardım, nakten veya kupon, kart, fiş, bilet ya da bu mahiyette bir ödeme aracı verilmek suretiyle yapılamaz
Emre0643

Re: ÖZEL HAREKATTA İLÇE İAŞE UCRETLERİNİN YETMEMESİ

Mesaj gönderen Emre0643 »

Özel harekât branşılı arkadaşlarıma bir sorum olacak. 1 sene önce ilçeye gittiğimizde bir oda dolusu abur cuburumuz olurdu, kasa kasa içeceklerimiz olurdu, dolabimiz kırmızı et ve kıyma ile dolu olurdu.
Şuan bu eflasyondan dolayı öğün yemeklerimizi zor yetiştiriyoruz.
Sizin illerinizde durum nedir ?

Ha birde bu iaşe işini polis kantini almış, bir markete ihale ile vermiş deniliyor. Polis kantini havadan %10 u cebine koyuyor diye duyuyoruz. Bu konu nasıl olmalı ?
Nebi GÜVERCİN

Mesaj gönderen Nebi GÜVERCİN »

Ben de şu an Van da duvar görevindeyim kaç ay kalacağımız belli değil kar yağana kadar kalacaksınız diye duyumlar alıyoruz iaşeye gelince çok yetersiz sınır karakolunda askerlerle birlikte çalışıyoruz iaşemiz karakola aktarılmış yemekler güzel değil güzel olmadığı gibi yemek saatleri hiç esnetilmiyor bizim değişimlerden dolayı kimse yemeğe yetişemiyor zaten günlük 1.5 litre su veriyorlar konservelerle idare ediyoruz kendimiz alış veriş yaptırıyoruz ilçe merkezinden gelen arkadaşlarlar oldukça.iaşe nereye gidiyor bilmiyoruz başımızdaki komserlere söylüyoruz ama umurlarında değil.Sorumlu müdür de bir şey yapmıyor. Yine birilerine peşkeş mi çekildi ne oldu anlamadık.
elabela

Mesaj gönderen elabela »

eşlerimizin böyle sorunlarıda var demek :( hiç bize bahsetmiyorlar bu konuyu eve geldiklerinde.
twitterdangeldim

Mesaj gönderen twitterdangeldim »

öncelikle herkese geçmiş olsun, eskiden bu kadar görev yoktu. ama son yıllarda saçma sapan görevlerden geçilmez oldu...