İkinci Şark İlk İpkam Kabul Olmadı.

2. Şark Konusunda Dava Açanların Buluşma Noktası
Gözcü

İkinci Şark İlk İpkam Kabul Olmadı.

Mesaj gönderen Gözcü »

Bulunduğum ilde beşinci hatta altıncı İpkaları kabul olan arkadaşlarım varken benim henüz ilk ipkamı bile kabul etmediler. Anlayamıyorum cezam yok, sıkıntım yok. Eşim ben gelmem çocuklar okuyor sen git diyor. Bir taraftan bekarlık bir taraftan iki kira ne yapacağım ben. Dava açtım ama bir yıl sürer diyorlar. Elinde emsal karar olanlar karar numarası gönderebilir mi?
Pol123155

Re: İkinci Şark İlk İpkam Kabul Olmadı.

Mesaj gönderen Pol123155 »

Gözcü yazdı:
> Bulunduğum ilde beşinci hatta altıncı İpkaları kabul olan arkadaşlarım
> varken benim henüz ilk ipkamı bile kabul etmediler. Anlayamıyorum cezam
> yok, sıkıntım yok. Eşim ben gelmem çocuklar okuyor sen git diyor. Bir
> taraftan bekarlık bir taraftan iki kira ne yapacağım ben. Dava açtım ama
> bir yıl sürer diyorlar. Elinde emsal karar olanlar karar numarası
> gönderebilir mi?
Emsal Karar mahkeme kararları içinde var.
Thyke

Mesaj gönderen Thyke »

Benim de ilk ipkam kabul olmadı ve Yürütmeyi durdurma ile işlemin iptali davası açtım Adana Emniyet bize 18 temmuz ile 22 temmuz arası ilişik kesme tebliği yaptı ama dava açtığım için benim ilisigimi gıyabımda tam bayram arifesinde yarım günlük mesai de kestiler :D il müdürü kendini devlet sanmış devlete dava açan adamın ilisigini hemen kesin demiş tabi bu durum 15 günlük mehil müddetimin 9 gününü bayram tatili olduğu için hiç birsey yapamadan geçirmeme ve giyapta ilisigim kesildiği için tayin sürecinde yeni yerime başlamadan yolluk ucretimi de alamama yol açtı yeniden mağdur edildim maddi ve manevi olarak ama idari mahkeme YD kararını verince birde EGM nin mahkeme kararını uygulaması için uğraşacam diyelim uyguladı bu seferde beni en uzak ilçeye sürme durumu ile bogusacam adamların derdi ben gibi memurları emekliye ikna etmek :D bu konu ile ilgili valiliğe de dilekçe verdim ve bu şekilde ilisigimin kesilmesine yazılı olarak tarafıma bilgi verilmesini bunu yapanların görevi kötüye kullanma suçu islediklerini de yazdım ha hoş bende biliyorum eseden köşeden yallah diyeceklerini ama devletin resmi dili yazıdır orada dursun daha dava sonunda tazminat davasınida acacam keşke yönetmelik ve kanun dışı iş yaparak devleti tazminata mahkum edenlerden tanzim edilse bu paralar ama adamlar kanunsuzlugu kanun sanıyorlar şimdilik devran bu ama belkide döner o zaman da kanunsuz emri yerine getirdikleri icin mağduru oynayan o halleri ile çok eğlencem o kesin görelim bakalim
Gözcü

Mesaj gönderen Gözcü »

Pol123155 yazdı:
> Gözcü yazdı:
> > Bulunduğum ilde beşinci hatta altıncı İpkaları kabul olan arkadaşlarım
> > varken benim henüz ilk ipkamı bile kabul etmediler. Anlayamıyorum cezam
> > yok, sıkıntım yok. Eşim ben gelmem çocuklar okuyor sen git diyor. Bir
> > taraftan bekarlık bir taraftan iki kira ne yapacağım ben. Dava açtım ama
> > bir yıl sürer diyorlar. Elinde emsal karar olanlar karar numarası
> > gönderebilir mi?
> Emsal Karar mahkeme kararları içinde var.

Çok teşekkür ediyorum gördüm şimdi.
kulahmet

Mesaj gönderen kulahmet »

maalesef net bir sistem yok bi bakıyoersun 10 ipkalı var diğer yandan 1 ipka kabul olmuyor.