C dilimi raporu olan vardiyalı çalışır mı?

Dilim Belirtir Sağlık Raporu sorunları hakkında
lazaruz

C dilimi raporu olan vardiyalı çalışır mı?

Mesaj gönderen lazaruz »

Emniyet teşkilatı sağlık şartları yönetmenliğine göre C dilimi raporum var. Ancak diğer polis memuru arkadaşlarım gibi vardiyalı çalışıyorum. Sağlık daire başkanlığı C dilimi raporum olmasına rağmen Emniyet Hizmetleri sınıfında çalışmamda sakınca olmadığından yani ünvan ve hizmet sınıfı değişmediğinden idarenin uygun gördüğü gibi çalışabileceğimi sözlü olarak söyledi. C dilimi olanlar genel olarak benim gördüğüm 8-5 hafta sonu tatil ek görevden ve terör tazminatından muaf çalıştırılıyor. Ama bununla ilgili de araştırma yapmama rağmen yasal bir dayanak bulamadım. Konu hakkında bilgisi olan aynı süreci yaşayan varsa bilgilendirirse memnun olurum.
Pol123155

Re: C dilimi raporu olan vardiyalı çalışır mı?

Mesaj gönderen Pol123155 »

C dilimi terör tazminatı almaya mani değil.
paradox58_01

Re: C dilimi raporu olan vardiyalı çalışır mı?

Mesaj gönderen paradox58_01 »

C dilimi rapor aldığında rapor sağlık işleri dairesi başkanlığına gider orada komisyon inceler ve senin çalışma şeklini belirler. Mesela uzun süre ayakta duracak görev yazılmasın. Gece görev yazılmasın. İdari polis olarak devam etsin (00:08/17:00 çalışanlar bu bölüm) yani aldığın c dilimi raporunun bir anlamı yok sağlık işlerinde bulunan bir pratisyen doktorun ve doktor olmayan diğer komisyon üyelerininin ağızından çıkan kelimelerle iş yürüyor. Yönetmelik tam olarak C dilimi sekiz-beş çalışır demiyor. Uygun görülürse diyor